Ścieżka edukacyjna przy Szkole Podstawowej w Górsku w ramach Centrum Edukacji Ekologicznej Gminy Zławieś Wielka.

Przedsięwzięcie dofinansowane przez:

Umowa dotacji nr DT 18059/EE-pr

Umowa dotacji nr DT19020/EE-pr

 

Tematyka ścieżki obejmuje zagadnienia przyrodnicze i historyczne Górska oraz ekologiczne, wzbogacone o treści związane ze zrównoważonym rozwojem.

Uczniowie zdobędą informacje o gminie, jej położeniu poznają formy terenu w okolicy, dowiedzą się o elementach środowiska naturalnego Górska, o wodach, glebach, roślinności, m.in. nauczą się rozpoznawać pospolite gatunki drzew, grzybów i owadów. Poznają historię, dzieje naszej okolicy. Zapoznają się z legendami dotyczącymi małej ojczyzny. Ścieżka przypomina najważniejsze zasady zrównoważonego rozwoju, a uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę o źródłach odnawialnych i czasie rozkładu śmieci. Oprócz informacji proponujemy dzieciom i młodzieży gry dydaktyczne – kostki wiedzy i światowidy. Ze ścieżki można korzystać podczas zajęć z nauczycielami oraz w czasie wolnym naszych uczniów. Umożliwiamy także dotarcie z tymi informacjami do społeczności lokalnej, która korzysta z infrastruktury znajdującej się na terenie naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia z zajęć

Infrastrukturę ścieżki utworzą obecnie: tablice dydaktyczne o wymiarach 100x75 cm na drewnianych stelażach – 9 sztuk; gry dydaktyczne: kostki wiedzy – Poznajemy drzewa; światowidy – Grzyby leśne, Źródła odnawialne.

 

W roku 2019 rozszerzyliśmy ścieżkę o kolejne elementy.

Umowa dotacji nr DT19020/EE-pr

 

Zobacz zdjęcia z nasadzeń roślin na ścieżce edukacyjnej

Przedsięwzięcie dofinansowane przez: