Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą przekazania 1,5% podatku na cele statutowe Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Po nowelizacji ustawy o podatku PIT od 2023 roku podatnicy mogą przekazać 1,5% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

Choć żadna szkoła organizacją pożytku publicznego nie jest, istnieje możliwość by została beneficjentem takich środków. Nasza szkoła dzięki poprzedniemu Dyrektorowi - Panu mgr. Andrzejowi Walczyńskiemu podpisała umowę z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym i od roku 2012 zbieramy pieniążki. Przez te ponad 10 lat działalności suma wpłat od sympatyków naszej szkoły przekroczyła 12 tys. złotych - w imieniu społeczności szkolnej - DZIĘKUJĘ!

Jak Państwo doskonale wiecie, początek roku kalendarzowego to czas nowych postanowień i planów. Wiele pomysłów chcemy także wdrożyć w naszej szkole. Chcielibyśmy wspomóc i poprawić komfort nauki i pobytu uczniów w szkole, dać im najlepsze warunki do rozwijania pasji i zainteresowań. W załączeniu przesyłam zdjęcie.


Z góry dziękuję za Państwa zrozumienie i ofiarność.

W imieniu społeczności szkolnej,
Dawid Basak,
Dyrektor Szkoły.

 

Aby przekazać 1,5% podatku należy w formularzu PIT-37 na stronie 3 wypełnić pola zgodnie ze wzorem poniżej.

podatek