W roku szkolnym 2018/19 biblioteka rozpoczęła pracę w nowoczesnym programie komputerowym Librus. Cały ubiegły rok mozolnej i czasochłonnej pracy polegającej na wpisywaniu książek do systemu, drukowaniu, przyklejaniu kodów kreskowych na książki, oraz inwentaryzacji, został zakończony w sierpniu.

Dziękuję bardzo Dyrekcji, p. Tomaszowi Urbańskiemu, p. Beacie Dydowicz, p. Aleksandrze Staszewskiej, a także wielu uczniom za wsparcie i faktyczną pomoc w organizacji pracy w tym trudnym dla mnie ubiegłym roku szkolnym.

Dzięki programowi komputerowemu, biblioteka funkcjonuje o wiele sprawniej. Wypożyczanie, zwroty książek zajmują teraz mniej czasu. Łatwo też sprawdzić w systemie, czy książka, na której nam zależy jest na półce.  Bibliotekarz ma więcej czasu na dodatkową pracę z uczniami. W związku z tym, w bieżącym roku szkolnym planuję sporo konkursów bibliotecznych, wyjazdów, spotkania z pisarzami, działalność kółka bibliotecznego. Ponieważ jestem anglistą, będę prowadzić teatrzyk anglojęzyczny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Raz w miesiącu zamierzam aktualizować wiadomości zw. z czytelnictwem, nowościami wydawniczymi. Jeśli chodzi o konkursy, inne akcje biblioteczne, informacje będą przekazywane na bieżąco w e- dzienniku.

Szczególnie zapraszam do naszej biblioteki w piątek, 28.09.2018 podczas „Dnia zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej”. Z przyjemnością zaprezentuję naszą unowocześnioną bibliotekę.

Pamiętajmy, czytanie też jest zdrowe!

Anna Górzyńska-Pazdyga