Zasoby biblioteki szkolnej

Biblioteka posiada w swoich zbiorach około 6000 książek. Największą część księgozbioru stanowią lektury szkolne obowiązkowe i uzupełniające dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Mamy duży wybór bajek, baśni, legend, opowiadań i wierszy dla dzieci. Starszym czytelnikom oferujemy książki przygodowe, podróżnicze, powieści historyczne, biografie, fantastykę. Gromadzimy również publikacje z dziedziny informatyki, geografii i biologii, a także literaturę dla nauczycieli i rodziców.
W bibliotece wydzielono Kącik Regionalny, w którym znajdują się książki związane z najbliższym regionem: „Górsk i okolice” autorstwa Andrzeja Walczyńskiego, "Legendy z Górska i okolic" pod red. Anity Piwowarczyk, „Skłudzewo. Zespół dworsko-pałacowy” Jolanty Chrostowskiej i Krystyny Kalinowskiej i inne.
W czytelni znajduje się spory księgozbiór podręczny, a w nim encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki do języka polskiego i języków obcych, leksykony i wydawnictwa albumowe. Posiadamy też w swoich zbiorach czasopisma dziecięce i młodzieżowe takie jak: Victor Junior, Victor Gimnazjalista, Młody Technik, Chip, Przyroda Polska, Las, Parki Narodowe i. in. Najmłodsi czytelnicy poszukujący książki mogą skorzystać z katalogu ilustrowanego, starsi z katalogu alfabetycznego. Opracowywany jest katalog rzeczowy i kartoteka zagadnieniowa.


  Anna Górzyńska- Pazdyga