• Gminny konkurs Kto czyta nie błądzi

  • Komputery w Bibliotece

  • ICIM - korzystaj z komputera w Bibliotece

  • Konkurs Pięknego Czytania

Copyright 2021 - Biblioteka Zespołu Szkół w Górsku

Wrzesień

30.09.2018 - Dzień Chłopaka - konkurs literacko - plastyczny dla klas 1-3 i 4-6 i 7-8 SP i 3 Gim - przygotowanie portretu swojego ulubionego bohatera książkowego - chłopaka, wraz z charakterystyką postaci.

Październik

Październik miesiącem bibliotek szkolnych - cały miesiąc trwa konkurs czytelniczy - spośród czytelników, którzy wypożyczyli książki w tym miesiącu wylosowana zostanie nagroda książkowa.

Pchli Targ - Koło Biblioteczne organizuje wyprzedaż - zbieramy pieniądze na papier, okładki, materiały plastyczne na gazetki, segregatory, nagrody na konkursy biblioteczne i inne potrzeby biblioteki.

24.10.2018 - losowanie nagrody, podsumowanie konkursu czytelniczego

Listopad

05.11.2018 - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, data wybrana na cześć urodzin Walta Disneya - przebieranie się za postaci z popularnych bajek, obejrzenie znanego filmu Disneya oraz konkurs na najciekawsze przebranie.

 

20.11.2018 - Międzynarodowy DZIEŃ PRAW DZIECKA obchodzony w rocznicę uchwalenia w 1989 roku przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Przygotowanie gazetki na temat Konwencji, której współautorem był Polak, prof. Adam Łopatka. Konkurs na temat znajomości praw dziecka w oparciu o książkę Renaty Piątkowskiej „Moje prawa, ważna sprawa”.

Grudzień

Akcja „Zima z książką”! – rozpoczynamy trzymiesięczny (grudzień, styczeń, luty) cykl spotkań z książką organizowanych pod tym hasłem. Będą to spotkania czytelnicze - w każdy poniedziałek na długiej przerwie z małym „co nieco” np. z aromatyczną herbatą z konfiturą malinową i z ciasteczkami.

6 grudnia - Mikołajki z „Mikołajkiem” - głośne czytanie książki Sempé i Goscinnego o przygodach Mikołajka i jego kolegów.

Kochani!

Jeśli robimy sobie małe klasowe prezenty, niech to będą książki – nawet używane, takie, które już przeczytaliśmy lub kupione za niewielką kwotę w Internecie czy antykwariacie:)