^

logo

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Lista osób przyjętych do PSM w Górsku na rok szkolny 2019/2020

 


PUBLICZNA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA W GÓRSKU - NABÓR

Szkoła przyjmuje do nauki dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat, tylko w wyjątkowych przypadkach rozszerzając te ramy wiekowe.

Dostosowując wymogi programu do tak zróżnicowanych wiekowo odbiorców szkoła prowadzi dwa tryby nauki:

- cykl sześcioletni – dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat;

- cykl czteroletni – dla młodzieży w wieku od 8 do 16 lat;

Nauka gry prowadzona jest na następujących instrumentach: klarnet, flet poprzeczny, trąbka, gitara, fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, saksofon, kontrabas,  perkusja, akordeon.

 

JAK ZOSTAĆ UCZNIEM SZKOŁY MUZYCZNEJ?

Nie trzeba umieć grać na instrumentach!!!

1. Wystarczy wypełnić pobrany z sekretariatu szkoły lub ze strony internetowej www.zsgorsk.pl/muzyczna/ kwestionariusz osobowy kandydata oraz zaświadczenie lekarskie (lekarza specjalisty) stwierdzające brak przeciwwskazań do nauki w wybranej specjalności i złożyć go w sekretariacie lub wysłać na adres Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Górsku, ul. Szkolna 2, 87-134 Górsk; e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12 czerwca 2019 r. O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się również osoby niepełnosprawne.

2. Należy przybyć do szkoły na badanie przydatności kandydata do kształcenia muzycznego w dniu 14 lub 17 czerwca 2019 r. na godzinę 17.00.

3. Badanie przydatności obejmuje:

1) Badanie słuchu: śpiewanie piosenki, powtarzanie głosem poszczególnych dźwięków i krótkich melodii, zapamiętywanie po sobie kolejnych dźwięków, rozpoznawanie dźwięków niskich, średnich, wysokich oraz rozpoznawanie ilości dźwięków wykonanych jednocześnie przez prowadzącego;

2) Badanie rytmu: wyklaskanie rytmu melodii zagranej na pianinie, powtarzanie rytmów poprzez wystukanie bądź wyklaskanie;

3) Badanie pamięci muzycznej: zapamiętywanie krótkich melodii i rytmów;

4) Badanie predyspozycji do gry na instrumencie: koncentracja, logiczne myślenie, sprawność manualna, koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Nauka w szkole jest bezpłatna!!!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Sekretariat Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Górsku: tel. 693-926-356, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Pobierz kwestionariusz osobowy
Pobierz druk zaświadczenia lekarskiego
Regulamin rekrutacji

 

Copyright © 2018 Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku