Turystyka piesza

XLVI Zlot Pieczonego Ziemniaka i XI Rajd Pieczonego Ziemniaka


W dniu 23 września br. na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku został zorganizowany XLVI Zlot Pieczonego Ziemniaka, a tym samym XI Rajd Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami przedsięwzięcia był Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa w Górsku. Współorganizatorami zaś byli Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Miasta Torunia, Urząd Gminy Zławieś Wielka oraz Leśnictwo Gutowo. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Pan Henryk Miłoszewski – Prezes Zarządu Oddziału wraz z Panem Dawidem Basakiem – Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Górsku. Dla uczestników Zlotu, jak i Rajdu zostały przygotowane trasy piesze, które ruszyły z różnych miejsc w Toruniu, jak i na terenie Gminy, bez względu na pogodę. I tak, biorąc pod uwagę trasy rajdu możemy wskazać:

Trasa I (Przysiek ODR - Aleja Lipowa - Stary Toruń - Górsk szkoła),

Trasa II (Rozgarty Sklep p. Cybulskich - ul. Cedrowa - Górsk, ul. Nadwiślańska - ul. ks. B. Markiewicza - Górsk Leśniczanka - Górsk szkoła),

Trasa III (Czarne Błota szkoła - Górsk szkoła),

Trasa IV (Górsk parking przy cmentarzu - ul. ks. B. Markiewicza - Górsk Leśniczanka - Górsk szkoła),

Trasa V (Górsk szkoła - Czarne Błoto ścieżka przy lesie - Górsk Leśniczanka - Dąb Wierzyńskiego - Górsk szkoła).

W czasie, kiedy grupy piesze zaczęły się schodzić, wyznaczone panie zaczęły wydawać gorącą herbatę oraz wspaniale pachnącą i jak wkrótce okazało się, niezwykle smaczną grochówkę, która została przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Błocie, a sfinansowana ze środków Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. Dodatkowym, a zarazem ważnym przedsięwzięciem, bez którego impreza nie miałaby sensu były ziemniaki, które dopiekały się w żarze ogniska, palone od samego rana. Podczas wydarzenia Komandor Zlotu – Pan Marek Ruciński zaprosił uczestników do wzięcia udziału w konkursach na najciekawszą rzeźbę z ziemniaka oraz na projekt przyszłorocznego znaczka Zlotu Pieczonego Ziemniaka czy na program artystyczny. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej Szkoły zajęli wysokie miejsca w realizowanych konkursach: Konkurs na rzeźbę z ziemniaka wygrała Zuzanna Przybyszewska, 4 miejsce zajęła Kinga Barlik, a 7 miejsce Jakub Kołłątaj. W konkursie na projekt znaczka zlotu 4 miejsce zajął Patryk Balcerski, a 5 miejsce zajęła Julia Jakubik. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Już teraz możemy zakomunikować, że nasza szkoła będzie bazą dla Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego, który odbędzie się w dniach 12-13.05.2018r.

Zobacz zdjęcia