Kolarstwo

„W pogoni za Mają i Majką szukamy następców Kwiatka”

Nasi uczniowie, zawodnicy szkółki kolarskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Górsku uczestniczyli w dniu 20.09.2018 roku na prezentacji szkółek kolarskich na Motoarenie w Toruniu.

Była to już czwarta edycja imprezy inaugurującej działalność Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich powstałych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa pod nazwą „W pogoni za Mają i Majką szukamy następców Kwiatka”.

W imprezie brało udział 37 szkółek kolarskich. Naszą szkółkę reprezentowali: Jakub Słowiński, Mateusz Bober, Mateusz Bochniak, Filip Górski i Karol Łęgowski wraz z ich trenerami Danielem Lipińskim i Maciejem Siudowskim.

Poza prezentacją szkółek na torze żużlowym rozegrane zostały mini wyścigi pokazowe w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Maciej Siudowski

Zobacz zdjęcia


OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W MINI DUATHLONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY TORUŃ 2014


W sobotę 20 września 2014 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Mini Duathlonie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W zawodach wzięło udział 115 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Z Zespołu Szkół w Górsku wzięło udział ośmioro zawodników z sekcji kolarskiej UKS „Trójka” Górsk. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wypadli bardzo dobrze, a w szczególności Julia Wołowska, która stanęła na drugim stopniu podium, Kacper Dydowicz, który zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Przemysław Stanisławski, który wygrał zawody w kategorii szkół gimnazjalnych. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu!

Maciej Siudowski

Zobacz zdjęcia z zawodów

Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego MTB w kolarstwie przełajowym.


W dniu 15 marca 2014 roku na terenach leśnych w Cierpicach odbyły się przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych (padający deszcz i bardzo silny wiatr) Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego MTB w kolarstwie przełajowym.

Naszą Szkołę i nasz UKS reprezentowała uczennica klasy szóstej Maja Gondek, która odniosła bardzo duży sukces zdobywając wicemistrzostwo województwa, przegrywając jedynie z rok od siebie starszą koleżanką reprezentującą TKK Pacific. Kategoria młodziczek, w której startowała Maja była silnie obsadzona, bo startowało 26 zawodniczek.

Maciej Siudowski

zobacz zdjęcia z zawodów

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w kolarstwie


Uczniowie Zespołu Szkół w Górsku w składzie: Maja Gondek, Łukasz Kaczmarek, Michał Bober, Wojciech Żbikowski, Mateusz Sztuczka, Damian Dydowicz, Maciej Matyjasik, Maksymilian Klempert, Maciej Lewandowski, Dominik Matyjasik oraz Marcin Maciejewski zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Powiatu Toruńskiego w trzyetapowym wyścigu kolarskim, który odbywał się w Toruniu w dniach 8, 15 i 22 maja 2013 roku. Indywidualnie najwięcej punktów dla drużyny wywalczyli: Łukasz Kaczmarek zdobywając jeden medal złoty i jeden srebrny, Michał Bober zdobywając trzy brązowe medale oraz Maja Gondek zdobywając jeden brązowy medal. Szczególne brawa należą się Mai Gondek, która startując w kategorii chłopców walczyła z nimi jak równy z równym punktując dla drużyny. Opiekunem młodych adeptów kolarstwa jest Maciej Siudowski.

Stoją od lewej: Maciej Lewandowski, Michał Bober, Wojciech Żbikowski, Patryk Sztuczka, Łukasz Kaczmarek, Maciej Siudowski.
Siedzą od lewej: Marcin Maciejewski, Maciej Matyjasik, Damian Dydowicz, Maksymilian Klempert, Dominik Matyjasik. Z pucharem Maja Gondek

Maciej Siudowski