Mistrzostwa Europy na Malcie
 
W dniach 23-28.10.2018 w miejscowości Ta Qali (Malta) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations).  Wielkie gratulacje dla Janka Tarasienko  za zajęcie drugiego miejsce na Mistrzostwach Europy Karate WUKF!!!

TURNIEJ KARATE WROCŁAW OPEN 2017
 
W niedzielę, dnia 10 grudnia 2017 r. w Hali Wielofunkcyjnej AWF we Wrocławiu odbył się Turniej Karate „WROCŁAW OPEN 2017”. Organizatorami zawodów byli Dolnośląski Związek Karate oraz Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich "BUDOKAN". 
W zawodach wzięło udział aż 420 zawodników z 20 klubów w tym z Ukrainy oraz Czech. Skromna, czteroosobowa reprezentacja z Gminy Zławieś Wielka (Kornelia Wierzbicka, Jan Tarasienko, Kamil Kuczawski, Jakub Słowiński) z Klubu Karate MAT-BUD KIRITSU Górsk zdobyła łącznie 2 medale: jeden złoty oraz jeden brązowy.
Złoty medal:
Kornelia Wierzbicka - kumite indywidualne dziewcząt rocznik 2009 i młodsze [-24kg] 
Brązowy medal: 
Jan Tarasienko - kumite indywidualne chłopców rocznik 2009 i młodsi [-27kg] 
 
Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów!
 
 

KARATE GRAND PRIX OSTRAVA 2017 (CZECHY)

W dniach 04.11.2017 w miejscowości Ostrava (CZECHY) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Grand Prix Ostrava 2017 WKF (World Karate Federation).

W zawodach wzięło udział 746 zawodników z 12 krajów takich jak Algieria, Austria, Czechy, Gruzja, Węgry, Iran, Włochy, Rosja, Słowacja, Szwecja czy Ukraina, a w tym 3 osobowa reprezentacja karateków z Gminy Zławieś Wielka z MAT-BUD Klub Karate Kiritsu z Górska (Kornelia Wierzbicka - 8 lat, Jan Tarasienko - 8 lat, Adam Tkaczyk - 10 lat). 

Zawody były rozgrywane wg. przepisów WKF (karate olimpijskie) a silnie obsadzone konkurencje w szczególności w kategoriach dziecięcych były doskonałym sprawdzianem umiejętności podopiecznych Iwo Licznerskiego.

ADAM TKACZYK - III MIEJSCE - KATA IND. U12

JAN TARSIENKO - V MIEJSCE - KUMITE IND. U10 (-27KG)

Świetnie zaprezentowała się również Kornelia Wierzbicka, która uplasowała się zarówno w KATA U10 jak i w KUMITE U10 (-30KG) w pierwszej dziesiątce. Na uwagę zasługuje fakt, iż był to pierwszy tak poważny występ Kornelii na tak dużej prestiżowej imprezie sportowej.

Było to kolejne doświadczenie na arenie międzynarodowej dla młodych adeptów karate z Gminy Zławieś Wielka, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Serdecznie gratulujemy!


MISTRZOSTWA EUROPY KARATE WUKF - Cluj Napoca (RUMUNIA) 2017

W dniach 5-9.04.2017 w miejscowości Cluj Napoca (RUMUNIA) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations).
W zawodach wzięło udział aż 1800 zawodników z 26 krajów i w tym 3 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu z Górska (Adam Tkaczyk, Justyna Pęcak, Iwo Licznerski). Reprezentanci Polski z Gminy Zławieś Wielka przywieźli do kraju łącznie 3 medale: 2 złote, 1 srebrny.
Reprezentacja Polski przywiozła w tym roku do kraju łącznie 36 medali: 11 złotych, 9 srebrnych i 16 brązowych, i tym samym uplasowała się na 6-miejscu w klasyfikacji medalowej imprezy, za reprezentacjami Rumunii, Włoch, Anglii, Słowacji oraz Czech.
Złoty medal:
JUSTYNA PĘCAK - KUMITE DRUŻYNOWE KADETEK (15-17 LAT)
IWO LICZNERSKI - KUMITE DRYŻYNOWE SENIORÓW (ROTATION)
Srebrny medal:
IWO LICZNERSKI - KUMITE DRYŻYNOWE SENIORÓW
Znakomicie zaprezentował się ADAM TKACZYK, gdzie w KATA INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW (10 LAT) w wyjątkowo silnie obsadzonej konkurencji uplasował się na 6 miejscu.

INTERNATIONAL OPEN CHAMPIONSHIP OF CZECH REPUBLIC IN KARATE - SOKOLOV 2017

 W sobotę, dnia 25 marca 2017 r. w Sokolov (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) 'Czech Open 2017'. W zawodach wzięło udział blisko 210 zawodników z Czech, Słowacji, Polski, Włoch, Niemiec, Rosji oraz Rumunii. Trzyosobowa reprezentacja z Gminy Zławieś Wielka (Adam Tkaczyk, Jakub Słowiński, Justyna Pęcak) zdobyła łącznie 5 medali: jeden złoty, dwa srebrne oraz dwa brązowe.
Złoty medal:
Adam Tkaczyk - kata drużynowe chłopców [10 lat i młodsi] (Karol Wojdyła, Wiktor Konopka - Bushikan Szczecin)
Srebrny medal:
Jakub Słowiński - kumite drużynowe chłopców [10 lat i młodsi] (Jakub Piotrowski, Wiktor Konopka - Bushikan Szczecin)
Justyna Pęcak - kumite drużynowe dziewcząt [15-17 lat] (Weronika Miadełko, Małgorzata Cichocka - Bushikan Szczecin)
Brązowe medale:
Justyna Pęcak - kumite idywidualne dziewcząt Shobu Sanbon [15-17 lat]
Justyna Pęcak - kumite idywidualne dziewcząt Shobu Ippon [15-17 lat]
 
Były to pierwsze zawody Klubu pod patronatem Firmy Mat-Bud. 
Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów!

Turniej Nadziei w Karate WUKF o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

W Szczecinie przy Hali Młodzieżowego Centrum Sportu i Rekreacji, 13 listopada 2016 odbyła się już kolejna edycja Turnieju Nadziei w Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

W imprezie brało udział blisko 92 karateków z 5 klubów. Młodzi adepci z Klubu Karate Kiritsu Górsk zdobyli łącznie 8 medali: dwa złote, cztery srebrne oraz dwa brązowe.

Złote medale:
- Kornelia Wierzbicka (Kumite dziewcząt rocznik 2008 i młodsi)
- Justyna Pęcak (Kumite kadetek rocznik 2001-99)

Srebrne medale:
- Tymon Pobudkiewicz (Kumite chłopców rocznik 2010 i młodsi)
- Gracjan Grobelny (Kumite chłopców rocznik 2008-2007)
- Kacper Furgała (Kumite chłopców rocznik 2004-2002)
- Justyna Pęcak, Jakub Nuszkiewicz, Nikola Broniewska (Kumite drużynowe rotation młodzieży rocznik 2003-99)

Brązowe medale:
- Franciszek Gołębiowski (Kumite chłopców rocznik 2004-2002)
- Gracjan Grobelny, Dominik Rolirad, Jakub Słowiński (Kumite drużynowe rotation dzieci rocznik 2008-2004)

Ponadto bardzo blisko podium ulokowali się Tymoteusz Rolirad oraz Kacper Podgórski zajmując czwarte miejsce:
- Tymoteusz Rolirad (Kumite chłopców rocznik 2005-2004)
- Kacper Podgórski (Kumite chłopców rocznik 2006-2005)

Debiut na macie zaliczyli: Hubert Szczerkowski oraz Tymon Draszczyk.


MISTRZOSTWA EUROPY KARATE WUKF - MONTICHIARI (WŁOCHY) 2016

W dniach 11-16.10.2016 w miejscowości Montichiari (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations).
 
W zawodach wzięło udział aż 1832 zawodników z 24 krajów i w tym 5 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu z Górska (Adam Tkaczyk, Gracjan Gorbelny, Justyna Pęcak, Maja Gondek, Iwo Licznerski). Reprezentanci Polski z Gminy Zławieś Wielka przywieźli do kraju łącznie 5 medali: 3 złote, 1 srebrne i 1 brązowy i tym samym odnotowali najlepszy jak dotąd wynik sportowy w historii klubu.
Złoty medal:
JUSTYNA PĘCAK - KUMITE DRUŻYNOWE KADETEK (15-17 LAT) - Drużyna w składzie: Cichocka, Miadiełko, Zgórecka.
JUSTYNA PĘCAK - KUMITE DRUŻYNOWE KADETEK (ROTATION) (15-17 LAT) - Drużyna w składzie: Cichocka, Miadiełko, Zgórecka.
IWO LICZNERSKI - KUMITE DRUŻYNOWE SENIORÓW (ROTATION) - Drużyna w składzie: Bombolewski, Struk, Fułek.
Srebrny medal:
GRACJAN GROBELNY - KUMITE INDYWIDUALNE DZIECI (6-8 LAT)
Brązowy medal:
GRACJAN GROBELNY - KUMITE DRUŻYNOWE DZIECI (ROTATION) (6-10 LAT) - Drużyna w składzie: Piotrowski, Konopka, Wojdyła.
Blisko medalu był również ADAM TKACZYK, który w bardzo silnie obsadzonej konkurencji KATA INDYWIDUALNE DZIECI (9-10 LAT) liczącej 48 zawodników zajął 7 miejsce.
Maja Gondek broniąca tytułu mistrzyni Europy niestety na skutek otrzymanych kar za nadmierny kontakt przegrała swoją pierwszą walkę, którą wygrywała 4:1.
 
Całej drużynie serdecznie gratulujemy!
 

WSF 7th WORLD SHOTOKAN CHAMPIONSHIPS 2016 – BYDGOSZCZ (POLAND)

W dniach 01-03.04.2016 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Shotokan WSF (World Shotokan Federations). W zawodach wzięło udział 974 zawodników z 37 krajów (Algieria, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Czechy, Etiopia, Francja, Gruzja, Niemcy, India, Izrael, Włochy, Japonia, Kazachstan, Krygystan, Maroko, Holandia, Nigeria, Norwegia, Palestyna, Polska, Rumunia, Rosja, Szkocja, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Wielka Brytania oraz Uzbekistan).

Srebrny medal dla Klubu Karate Kiritsu GÓRSK zdobył Gracjan Grobelny w konkurencji KUMITE INDYWIDUALNE SHOBU IPPON -30KG (6-8 lat)

 


Ogólnopolski Turniej Nadziei w Karate WUKF

W niedzielę 15 listopada 2015, w Szczecinie przy Hali Młodzieżowego Centrum Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei w Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. W imprezie wzięło udział blisko 60 karateków z 5 klubów. 
Młodzi adepci z Klubu Karate Kiritsu Górsk zdobyli 6 medali: dwa złote i cztery brązowe.
 
Złote medale:
- Justyna Pęcak (Kumite kadetek rocznik 2001-98)
- Gracjan Grobelny (Kumite dzieci rocznik 2008)
Brązowe medale:
- Adam Tkaczyk (Kumite chłopców rocznik 2007-2006)
- Adam Tkaczyk (Kata chłopców rocznik 2007-2006)
- Kacper Furgała (Kumite chłopców rocznik 2003-2001)
- Jan Tarasienko (Kumite dzieci rocznik 2009 i młodsi)
Ponadto bardzo blisko podium ulokowali się zajmując czwarte miejsce:
- Tymoteusz Rolirad (Kumite chłopców rocznik 2005-2004)
- Jakub Słowiński (Kumite chłopców rocznik 2007-2006)
 
Puchar dla Nadziei Karate WUKF oraz wyróżnienie dla najbardziej perspektywicznego sportowca zawodów otrzymał siedmioletni Gracjan Grobelny.

Ogłaszamy nabór dla dzieci i młodzieży od 6 roku życia na zajęcia karate sportowego z elementami gimnastyki korekcyjnej!

Ruch stymuluje rozwój motoryczny!

Nie trudno zauważyć, iż w dzisiejszym świecie dzieci już od najmłodszych lat borykają się z niedoborem ruchu m.in. poprzez sedenteryjny - siedzący tryb życia, niedobór odpowiednio dostosowanych zajęć ruchowych lub ich całkowity brak. Włączenie gimnastyki korekcyjnej w trening karate sportowego sprawia, że ćwiczenia te, zwykle żmudne i monotonne, stają się przyjemnością jednocześnie przynosząc wymierne efekty w prawidłowym kształtowaniu postawy ciała.

Profesjonalne metody treningowe!

Poprzez innowacyjne metody treningowe dzieci z łatwością i uśmiechem na twarzy przyswajają nawet najtrudniejsze elementy tej niełatwej sztuki walki. Zaletą klubu jest również rozbudowane zaplecze treningowe. Sprzęty dostępne w trakcie zajęć zwiększają możliwości treningowe, jak również pozwalają na ich uatrakcyjnienie. Ochraniacze i napięstniki mają na celu zabezpieczenie dzieci przed urazami i zapewnienie bezpieczeństwa. Zastosowanie ich również wspomaga sam trening gdyż nauka w ochraniaczach pozwala na wyzbycie się naturalnej bariery strachu, która blokuje możliwości.

Rywalizacja sportowa!

Wszyscy wyróżniający się podopieczni mają możliwość startu w zawodach organizowanych przez ogólnopolskie jaki światowe organizacje sportowe. Organizowane będą również wyjazdy na zgrupowania prowadzone przez utytułowanych zawodników i trenerów z całego świata. Zgrupowania i zawody odbywają się w weekendy, dlatego nie będą zakłócały nauki szkolnej, czy też regularnych treningów.

Aktywny wypoczynek!

Chętni zawodnicy mogą wziąć udział w obozie sportowym organizowanym latem i zimą. Jest to wyjazd dzieci z wszystkich grup, dzięki czemu młodzi karatecy mają szansę się poznać i uczyć się od siebie nawzajem. Zaletą obozu jest aktywny wypoczynek dzieci w otoczeniu rówieśników mających tę samą pasję, ich integracja i rekreacja.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna!

Zajęcia prowadzą medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata, posiadający uprawnienia instruktora Karate Shotokan, gimnastyki korekcyjnej oraz sportów ogólnorozwojowych. Absolwenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Wychowanie Fizyczne).

 
KLUB KARATE KIRITSU
GÓRSK ul.SZKOLNA 2
87-134 ZŁAWIEŚ WIELKA
POLSKA
 

 

Złoty medal na Mistrzostwach Europy Karate WUKF 2015

W dniach 04-07.06.2015 w Herstal (Belgia) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF Dzieci, Kadetów oraz Juniorów (World Union of Karate-Do Federations).

W zawodach wzięło udział aż 1287 zawodników z 25 krajów w tym skromna 3 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu z Góska (Justyna Pęcak, Maja Gondek, Gracjan Grobelny). Reprezentacja Polski przywiozła w tym roku do kraju łącznie 61 medali: 9 złotych, 17 srebrnych i 35 brązowych, i tym samym uplasowała się na 4-miejscu w klasyfikacji medalowej imprezy, za reprezentacjami Rumunii, Włoch oraz Anglii.

Znakomitą formą wykazała się Maja Gondek (była uczennica ZS w Górsku), która zaliczyła bardzo udany występ w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 13-14 lat (Shobu Sanbon) zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy. Maja wygrała bezapelacyjnie swoją kategorię wiekową pokonując w finale reprezentantkę Polski 6:1. Brązowy medal przypadł w tej samej konkurencji Justynie Pęcak (uczennica ZS w Górsku).


 

Sukces Jakuba Słowińskiego

W niedzielę dnia 31.05.2015 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży "WROCŁAW OPEN 2015" organizowany przez Polskie Zrzeszenie Karate. W zawodach brało udział 345 zawodników i zawodniczek z 12 klubów z Polski i Białorusi.
Rewelacyjnie spisał się Jakub Słowiński - uczeń Szkoły Podstawowej w Górsku (8 lat) zdobywając srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne chłopców rocznik 2007 i młodsi (-26kg). Na uwagę zasługuje fakt, iż był to Jakuba debiutancki występ w barwach Klubu Karate Kiritsu.
 

 

Złoty medal dla Klubu Karate Kiritsu.

W niedzielę dnia 29.03.2015 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży "BUDOKAN CUP 2015" organizowany przez Polskie Zrzeszenie Karate. W zawodach brało udział 260 zawodników i zawodniczek z 10 klubów z całego kraju.Nie zabrakło również reprezentacji Klubu Karate Kiritsu z Górska.
Niestety z powodu odbywających się w tym samym terminie zawodów "MALTA OPEN WUKF 2015" w miejscowości Cottonera (Malta) gdzie dzielnie walczyła o medale ścisła kadra Klubu, Naszą Gminę reprezentował jeden z najmłodszych zawodników Klubu Karate Kiritsu, Gracjan Grobelny (7 lat).
Nie pozostawił cienia szans swoim rywalom wygrywając wszystkie walki przed czasem i tym samym zdobywając złoty medal w konkurencji Kumite Indywidualne chłopców rocznik 2007 i młodsi.


Sukcesy sportowe Klubu Karate Kiritsu.


 W dniach 27-28.03.2015 w miejscowości Cottonera (Malta) odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations) MALTA OPEN 2015.
 W zawodach wzięło udział 821 zawodników z 15 krajów (Malta, Włochy, Izrael, Rosja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Walia, Indie, Czechy, Niemcy, Dania, Rumunia, Egipt, Afganistan oraz Polska). Wśród Polaków znalazła się również skromna, trzyosobowa reprezentacja z Gminy Zławieś Wielka z Klubu Karate Kiritsu Górsk, w składzie: Maja Gondek, Justyna Pęcak oraz Iwo Licznerski.
Zawody na Malcie były bardzo ważnym egzaminem poprzedzającym Mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku czerwca, w belgijskiej miejscowości Herstal. Karatecy z Górska kolejny już raz udowodnili swoją wysoką formę, zdobywając na europejskich matach trzy medale w tym jeden srebrny oraz dwa brązowe.
 Medale dla Klubu Karate Kiritsu Górsk zdobyli:
 - Iwo Licznerski w konkurencji Kumite indywidualne mężczyzn (+76 kg) zajął drugie miejsce przegrywając w finale z Anglikiem.
- Drużyna Kumite Dziewcząt w składzie: Maja Gondek (14 lat) oraz Justyna Pęcak (15 lat) wraz z Małgorzatą Cichocką (Bushikan Szczecin) w konkurencji kumite drużnowe dziewcząt 15-17 lat uplasowały się na trzecim miejscu podium.
- Drużyna Kumite Seniorów w składzie: Iwo Licznerski (Kiritsu Górsk), Paweł Bombolewski (Bushikan Szczecin) oraz Wiktor Adamski (Shodan Zduny) w konkurencji kumite drużynowe mężczyzn zajęła trzecie miejsce.


Sukcesy naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy Karate WUKF!

W dniach 16-20.10.2013 w Sheffield (Anglia) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations). W zawodach wzięło udział aż 1200 zawodników z 21 krajów, w tym skromna 4 osobowa reprezentacja z Klubu Karate Kiritsu (Klara Witkowska, Philippe Zagubień, Patryk Puzon, Iwo Licznerski). Po raz pierwszy w historii odbyły się one dla wszystkich grup wiekowych podczas jednej imprezy.

Młodzi adepci karate mieli okazje zobaczyć zmagania starszych, doświadczonych zawodników. 80 - osobowa reprezentacja Polski przywiozła do kraju łącznie 43 medale: 15 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych, i tym samym uplasowała się na 3-miejscu w klasyfikacji medalowej imprezy, za reprezentacjami Rumunii oraz Anglii. Zawodnik reprezentacji Polski zdobył złoty medal. Iwo Licznerski (Kiritsu Górsk), wspólnie z kolegami z drużyny: Pawłem Bombolewskim, Amaury Charlier, Massimo Reale (Bushikan Szczecin) zwyciężyli w finale drużynowego kumite seniorów (Shobu Ippon Rotation) z reprezentacją Rumunii. Rumunia to bardzo silna osada, (lepiej będzie ekipa lub drużyna)ale tym razem nie ulegliśmy im. - komentuje Iwo Licznerski Zapytany o najbliższe plany sportowe wymienia dwie najważniejsze imprezy do których się obecnie przygotowuje.

Mistrzostwa Europy Karate WUKF we włoskiej Veronie w czerwcu przyszłego roku, gdzie razem z drużyną będzie bronił tytułu Mistrza Europy, oraz Mistrzostwa Świata Karate WUKF (Dzieci, Kadeci i Juniorzy), które będą organizowane w Szczecinie w październiku 2014r. Zawody o tak wysokiej randze organizowane u nas w kraju są wielkim wydarzeniem sportowym. Na szczecińskich matach będziemy gościć najlepszych karateków z całego świata. Mobilizuje nas to do jeszcze większej pracy. - komentuje Iwo Licznerski. Iwo Licznerski jest Instruktorem i jednocześnie Prezesem Klubu Sportowego "KIRITSU" w Górsku, gdzie szkoli dzieci w wieku od 6 roku życia. Podopieczni Pana Licznerskiego, po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w zawodach sportowych o międzynarodowej randze. 

autor: Licznerski Iwo I DAN KARATE SHOTOKAN Prezes Zarządu Klubu Karate Kiritsu,


Mimo krótkiego okresu działalności na terenie naszego powiatu, zawodnicy mogą poszczycić się sporymi osiągnięciami - medaliści Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Karate w 2012 r. Kolejny bardzo ważny start młodych karateków zbliża się wielkimi krokami, bowiem w niedzielę 24.03.2013r. w Szczecinie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Karate WUKF "Polish Open 2013" (World Union of Karate - Do Federations).

Reprezentacja Polski (Klub Karate KIRITSU GÓRSK):
- Łojko Adrian (1999r.) - KUMITE.
- Gondek Maja (2000r.) - KUMITE, KUMITE TEAM.
- Pęcak Justyna (2001r.) - KUMITE, KUMITE TEAM.
- Witkowska Klara (2000r.) - KATA, KUMITE, KUMITE TEAM.
- Łotysz Jakub (2001r.) - KUMITE.
- Krainski Jeremiasz (2002r.) - KUMITE, KUMITE TEAM.
- Zagubień Philippe (2003r.) - KUMITE, KUMITE TEAM.
- Puzon Patryk (2003r.) - KUMITE, KUMITE TEAM.

 

Do wakacji pozostało:
Dni
Godzin
Minut
Sekund