• Gminny konkurs Kto czyta nie błądzi

  • Komputery w Bibliotece

  • ICIM - korzystaj z komputera w Bibliotece

  • Konkurs Pięknego Czytania

Copyright 2018 - Biblioteka Zespołu Szkół w Górsku
Lektury na rok szkolny 2016/17

 

Wypożyczanie lektur w klasach 4-6 SP i gimnazjum odbywa się przez ucznia - łącznika z biblioteką. Łącznika wyznacza wychowawca klasy, łącznik może się zmieniać w trakcie roku szkolnego, decyzja należy do wychowawcy.

Klasa Ia

1.     W. Bełza – „Kto ty jesteś? Polak mały”

2.     J. Tuwim – „Wiersze dla dzieci” (wybrane wiersze)

3.     J. Brzechwa – „Brzechwa dzieciom”(wybrane wiersze)

4.     K. Makuszyński – „120 przygód Koziołka Matołka”

5.     Cz. Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”

6.     A. Bahdaj – „Pilot i ja”

Klasa Ib

1.     W. Bełza – „Kto ty jesteś? Polak mały”

2.     J. Tuwim – „Wiersze dla dzieci” (wybrane wiersze)

3.     J. Brzechwa – „Brzechwa dzieciom”(wybrane wiersze)

4.     K. Makuszyński – „120 przygód Koziołka Matołka”

5.     Cz. Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”

6.     A. Bahdaj – „Pilot i ja”

Klasa IIa

1.     J. Tuwim – „Wiersze dla dzieci”

2.     J. Brzechwa - „Brzechwa dzieciom”

3.     J. Porazińska – „Szewczyk Dratewka”

4.     Cz. Centkiewicz - „Zaczarowana zagroda”

5.     W. Chotomska - „Dzieci pana astronoma”

6.     S. Michałkow – „Nie płacz koziołku”

Klasa IIb

1.     J. Tuwim – „Wiersze dla dzieci”

2.     J. Brzechwa - „Brzechwa dzieciom”

3.     J. Porazińska – „Szewczyk Dratewka”

4.     Cz. Centkiewicz - „Zaczarowana zagroda”

5.     W. Chotomska - „Dzieci pana astronoma”

6.     S. Michałkow – „Nie płacz koziołku”

Klasa IIc

1.     J. Tuwim – „Wiersze dla dzieci”

2.     J. Brzechwa - „Brzechwa dzieciom”

3.     J. Porazińska – „Szewczyk Dratewka”

4.     Cz. Centkiewicz - „Zaczarowana zagroda”

5.     W. Chotomska - „Dzieci pana astronoma”

6.     S. Michałkow – „Nie płacz koziołku”

7.     H. Ch. Andersen – „Brzydkie kaczątko”

Klasa IIIa

1.     R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”

2.     A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”

3.     A. i Cz. Centkiewiczowie – „Anaruk chłopiec z Grenlandii

4.     H. Ch. Andersen – „Baśnie”

5.     W. Chotomska – „Dzieci pana astronoma”

6.     M. Kruger – „Karolcia”

Klasa IIIb

1.     R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”

2.     A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”

3.     A. i Cz. Centkiewiczowie – „Anaruk chłopiec z Grenlandii

4.     H. Ch. Andersen – „Baśnie”

5.     W. Chotomska – „Dzieci pana astronoma”

6.     M. Kruger – „Karolcia”

 

 Klasa IIIc

1.     R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”

2.     A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”

3.     A. i Cz. Centkiewiczowie – „Anaruk chłopiec z Grenlandii

4.     H. Ch. Andersen – „Baśnie”

5.     W. Chotomska – „Dzieci pana astronoma”

6.     M. Kruger – „Karolcia”

Klasa IVa

1.     Jan Brzechwa – „Akademia pana Kleksa”

2.     Carlo Collodi - „Pinokio”

3.     C.S. Lewis - „Lew, czarownica i stara szafa”

4.     A.A. Milne – „Kubuś Puchatek”

Klasa IVb

1.     A.A. Milne – „Kubuś Puchatek”

2.     C.S. Lewis - „Lew, czarownica i stara szafa”

3.     Jan Brzechwa – „Akademia pana Kleksa”

4.     Carlo Collodi - „Pinokio”

Klasa Va

1.     Henryk Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”

2.     L. M. Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”

3.     F. Molnar - „Chłopcy z Placu Broni”

4.     J.K. Rowling - „Harry Potter i kamień filozoficzny”

Klasa Vb

1.     J.K. Rowling - „Harry Potter i kamień filozoficzny”

2.     H. Sienkiewicz - „W pustyni i w puszczy”

3.     L. M. Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”

4.     Ferenc Molnar – „Chłopcy z placu broni”

Klasa VIa

1.     I. Jurgielewiczowa – „Ten obcy”

2.     J. Verne – „W 80 dni dookoła świata”

3.     D. Defoe - „Robinson Crusoe”

4.     J.R.R. Tolkien – „Hobbit”

5.     Z. Nienacki – „Pan Samochodzik i templariusze”

6.     M. Musierowicz – „Kłamczucha”

Klasa VIb

1.     D.Defoe – „Robinson Crusoe”

2.     J.R.R. Tolkien – „Hobbit”

3.     Z. Nienacki – „Pan Samochodzik i templariusze”

4.     I. Jurgielewiczowa - „Ten obcy”

5.     J. Verne – „W 80 dni dookoła świata”

6.      M. Musierowicz – „Kłamczucha